4. 4. 2013.

FRKA10 - Filmska revija Kazališne akademije

Tko?
Sigurno niste znali da je Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu,
najveća hrvatska produkcijska kuća s više desetaka filmova koji nastaju svake godine.
ADU se ranije zvao Kazališna akademija pa otud ime festivala: Filmska revija Kazališne akademije.

Ove nam je godine gost VŠMU iz Bratislave!

Što?
Ovim festivalom obilježavamo dvogodišnje stvaralaštvo naših studenata.Na FRCI vas čekaju najbolji radovi bok uz bok s najluđim partijima u gradu.

Ulaz na sve projekcije je besplatan; dođite or else!
Gdje?
Program se odvija u zgradi Akademije dramske umjetnosti na Trgu maršala Tita 5.
Potražite bujicu studenata, vrisku i dreku i naći ćete FRKU.
Možete pratiti i putem interneta ovdje.

Kada?

Od 5 - 7.4.2013 godine

Program?

Dan 1 >> Petak 5.4.

12:00-12:30
SVA LICA SREĆE / Igor Kraljić / potjera / 5′33”
SVI PUTEVI VODE DO KOFERA / Katarina Radetić / potjera / 4′
PETAK / Marko Dugonjić / za stolom / 9′28”
UPOZNAVANJE / Igor Husak / za stolom / 7′50”
TY MOJE PISNIČKY / Igor Husak / autobiografija / 9′55”

13:00–14:20
LIGNJE / Tonći Gaćina / dokumentarni / 7′
MOJE DIJAGNOZE / Marko Dugonjić / autobiografija / 9′15”
MYLO / Hani Domazet / dokumentarni / 12′30”
VIKTORIJA / Silva Ćapin / dokumentarni / 24′
BACKSTAGE 45 / Tomislav Jelinčić / dokumentarni / 24′

14:30–15:30
POTHODNIK / Tadija Tadić / potjera / 4′
SUSRET / Goran Ribarić / susret / 10′
UGOVOR / Dario Lonjak / igrani / 17′
ISPOD POVRŠINE / Ivan Mokrović / igrani / 30′

15:45–16:45
CARVER JE MRTAV / Vanja Vascarec / igrani / 14′
HOLLY / Silva Ćapin / igrani / 18′
MALA PRASICA RADI SVINJARIJE / Barbara Vekarić / igrani / 12′
ŽIVOTINJSKO CARSTVO / Igor Šeregi / igrani / 15′

17:00–18:30
TRIBINA: PRODUKCIJA FILMSKIH I TV VJEŽBI NA ADU / soba 104
Tribina je zamišljena kao mjesto sastanka studenata, profesora, voditelja nastavnih produkcija i tehničkog osoblja ADU. Na tribini ćemo dotaknuti goruća pitanja produkcije filmskih i tv vježbi na ADU, od stanja opreme preko ECTS bodova, suradnje studenata s razičitih filmskih odsjeka do mentoriranja.

20:00 · OTVARANJE
LOVE AT FIRST SIGHT / Veronika Kocourková / igrani / 4′20”
DROUGHT / F. Janega / animirani / 5′
(izvan konkurencije; filmovi gostujuće škole VŠMU iz Bratislave)
SNIG / Josip Žuvan / igrani / 27′

Dan 2 >> Subota 6.4.

12:00–13:10
VATRENI / Marko Dugonjić / TV reportaža / 8′04”
125. GODINA ŠVERCANJA / Katarina Radetić / TV reportaža / 7′44”
GUŽVA U KLINICI / Marko Magdić / TV reportaža / 7′44”
ANĐELI I DEMONI / Tadija Tadić / TV reportaža / 11′
ANTE JOŠ ĆE BITI RATA / Filip Mojzeš / dokumentarni / 21′
NULA KAO OTKAZ / Tomislav Šoban / za stolom / 7′44”

13:15-14:40
NE VJERUJ NIKOME / Luka Čurčić / dokumentarni / 7′
PARK LJUBAVI / Lana Kosovac / dokumentarni / 16′
VELIKI DAN / Đuro Gavran / dokumentarni / 55′

15:00-15:30
HEJ SLAVENI! DRUŽENJE S GOSTIMA IZ VŠMU BRATISLAVA / soba 104
Pridružite nam se na neformanlom druženju s našim dragim gostima iz VŠMU Bratislava. Studenti ove škole pripremili su nam bogat filmski program kojeg možete pogledati u 15:30 sati, no prije toga se osvježite čašicom i zalogajčićem u dobrom drušvu i saznajte kako se prave filmovi u prijateljskoj Slovačkoj.

15:30-17:00
FILMOVI GOSTUJUĆE ŠKOLE VŠMU IZ BRATISLAVE (izvan konkurencije)
ROAD / Maxim Melnyk / igrani / 9′
NOT CLOSET ISSUE / Katarina Hlinčikova / dokumentarni / 24′
MOMO / Teodor Kuhn / igrani / 30′
A FEW MILIMETRES UNDER THE ROOT / Michal Haruštiak / animirani / 8′
TERRA NULLIUS / Martina Frajštáková / animirani / 7′
TWINS / Peter Budinský / animirani / 5′39”

17:00-18:00
NASLIJEĐE / Lana Zaninović / rastanak / 8′
FRED / Goran Ribarić / igrani / 11′
DOSTOJANSTVENI ČOVJEK / Igor Šeregi / igrani / 22′
SUSRET / Ivan Mokrović / susret / 15′

17:00-18:00
PREDSTAVLJANJE VIŠEGRAD FILM FORUMA / soba 104
VIŠEGRAD FILM FORUM je platforma za umrežavanje i edukaciju europskih studenata s područja filma, medija i audiovizualnih djelatnosti. Jakub Viktorin, direktor VFF-a predstaviti će platformu, iznijeti dosadašnja iskustva i otvoriti mogućnost uključivanja naših studenata šireći mrežu partnerskih škola diljem Europe.

18:00-19:15
MOGA SINKA JANKA / Kaja Šišmanović / potjera / 5′
TOČKICA NA NOSU / Filip Mojzeš / rastanak / 10′20”
TAXIMETAR / Tomislav Šoban / rastanak / 12′
RASKRUŽJE / Dalija Dozet / igrani / 21′
JA SAM SVOJ ŽIVOT POSLOŽILA / Sonja Tarokić / igrani / 26′57”

20:00-21:30
BABYSITTER / Ivan Sikavica / igrani / 20′
ZUJANJE / Kristina Vuković / rastanak / 9′
ZUBI / Daria Blažević / igrani / 20′
ŽENA U PRILICI / Marko Magdić / potjera / 6′37”
TERARIJ / Hana Jušić / igrani / 24′

Dan 3 >> Nedjelja 7.4.

12:00 · SVEČANA PROJEKCIJA
MAKING OF CARMEN / Tomislav Jelinčić / 41′ (izvan konkurencije)

13:00-13:40
NOIR PROMO / Lana Zaninović / promo / 3′
POKAŽI KAKAV SI IGRAČ / Marko Dugonjić / promo / 4′48”
BUKET / Filip Heraković / promo / 3′37”
UPIŠI PROMO / Tomislav Šoban / promo / 10′
PROMO FILM ZA ODSJEK SNIMANJA / Kristina Vuković / promo / 3′
USREĆI NEČIJU BAKU / Igor Husak / promo / 4′33′

14:00-14:50
MILLER’S CROSSING / Luka Čurčić / TV sekvenca / 5′
ČISTAČ / Tomislav Šoban / potjera / 5′55”
JEDAN RED ZA SVE ŠALTERE / Silva Ćapin / susret / 9′
POSJET / Filip Heraković / rastanak / 10′33”
RASTANAK / Igor Husak / rastanak / 7′30”
DISANJE / Marko Dugonjić / rastanak / 8′25”

15:00-16:00
KAVA SA DŽEMOM / Filip Peruzović / igrani, / 5′9”
AMATERI / Luka Čurčić / rastanak / 7′18”
MRZIM TE / Lana Kosovac / igrani / 25′
PRVA DAMA DUBRAVE / Barbara Vekarić / igrani / 20′

16:15-17:40
SUSRET / Igor Šeregi / susret / 8′
KAPETAN I AUDICIJA / Antonio Nuić i Zvonimir Jurić / igrani / 69′

17:45-19:00
NA PRVOJ GODINI FAKSA SAM, ŽIVIM S MAJKOM I USKORO ĆU 31 GODINU / Tomislav Šoban / autobiografija / 10′
PUN KUFER / Tomislav Jelinčić / dokumentarni / 42′
VATRA / Tonći Gaćina / dokumentarni / 24′

18:00-19:30
OKRUGLI STOL: TIMSKI RAD NA RAZVOJU SCENARIJA / soba 104
Na okruglome stolu analiziramo proces razvijanja scenarija u timu sastavljenom od scenarista, redatelja i producenta. Budući da su filmske škole srednje-europskog kulturnoga kruga ustrojene po principu specijaliziranih odsjeka, svrha okruglog stola je otvaranje kanala za efikasniju komunikaciju u fazi razvoja projekta između budućih filmskih profesonalaca.
Sudionici: Zvonimir Jurić, Hana Jušić, Tatjana Aćimović i Aida Bukvić.
Moderira: Tena Gojić

20:00 · DODJELA NAGRADA I ZATVARANJE

Od petka do nedjelje!
IZLOŽBA PLAKATA FILMOVA ADU
Potaknuti odličnom prošlogodišnjom suradnjom na KRADU, Studenti dizajna su i ove godine u sklopu nastavnog plana izradili plakate za radove sudenata ADU. Ovoga puta, to su filmski plakati za petnaest filmova, uglavnom završnih godina BA ili MA studija, koje možete pogledati na ovogodišnjoj FRCI. Svakako posjetiti!

Komentiraj

  • U komentaru možete koristiti sljedeće tagove: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>
  • Važno: svi komentari moraju prije prikaza biti odobreni. Budite strpljivi :)